«Մեր քաղաքը» դաշինքի ավագանու անդամի թեկնածու Սոֆյա Թորոսյանի նկատմամբ որպես այլընտրանքային խափանման միջոց կկիրառվի վարչական հսկողությունը․ փաստաբան
Փաստաբան Արմինե Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
2025 թվականի մարտի 27-ին ձերբակալվել էր «Մեր քաղաքը» դաշինքի ավագանու անդամի թեկնածու տիկին Սոֆյա Թորոսյանը: Ստանձնելով վերջինիս պաշտպանությունը՝ կարող եմ հայտնել, որ չնայած տիկին Սոֆյա Թորոսյանի առողջական խնդիրներին, ձերբակալման հիմքի վերացմանը, վերջինս շարունակել էր մնալ անազատության մեջ:
Ներկայացվել էր տիկին Թորոսյանի նկատմամբ վարչական հսկողություն խափանման միջոցի կիրառման միջնորդություն, որի քննությունը տեղի ունեցավ այսօր Հակակոռուպցիոն դատարանում, դատավոր Վ. Սարգսյանի նախագահությամբ:
Դատարանը որոշեց բավարարել միջնորդությունը և Սոֆյա Թորոսյանի նկատմամբ որպես այլընտրանքային խափանման միջոց կիրառել վարչական հսկողությունը, որի հետ մենք համաձայն չենք և այն բողոքարկելու ենք ՀՀ Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարան։