Արտակարգ դեպք Երևանում․ Mercedes-ում տեղի է ունեցել գազի արտահոսք՝ հրդեհի բռնկմամբ․ վարորդը այրվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց․ ՖՈՏՈՌԵՊՈՐՏԱԺ
Այսօր՝ մայիսի 23-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 11։40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության 911 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Տիգրան Մեծի պողոտայի և Գլինկայի փողոցի խաչմերուկում ավտոմեքենա է այրվում։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, օպերատիվորեն ժամանել են ՓԾ Երևանի թիվ 3-րդ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից 1 մարտական հաշվարկ։
Օպերատիվորեն ժամանել են նաև ՀՀ ՆԳՆ Ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևան քաղաք գնդի 3-րդ գումարտակի 2-րդ վաշտի պարեկները՝ գումարտակի հրամանատար Գոռ Առաքելյանի գլխավորությամբ։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ պարզվել է՝ Mercedes մակնիշի ավտոմեքենայում տեղի է ունեցել գազի արտահոսք՝ հրդեհի բռնկմամբ։
Տեղում պարեկ Նարեկ Ավետիսյանն ու կրտսեր պարեկ Ղազար Ղազարյանը սահմանազատել են տարածքը, որպեսզի հետաքրքրասեր վարորդները ավտոմեքենաները չկայանեն և խցանում տեղի չունենա, որպեսզի հրշեջ-փրկարարները աշխատեն։
Օպերատիվորեն ժամանել են նաև շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը՝ ովքեր վարորդին նախ տեղում առաջին բուժօգնությունն են ցուցաբերել, ապա փրկարարները վարորդին մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային, ով տեղափոխվել է «Արմենիա» բժշկական կենտրոն։
Պարեկային ծառայությունը պարզում է հիվանդանոց տեղափոխված վարորդի ինքնությունը։
Լուսանկարները Գևորգ Ղազարյանի
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով՝ դատարանի՝ օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով։