Պարզվել է, Երևանի քրեական ոստիկանների կողմից կախազարդում թմրամիջոցներ պահելու համար ձերբակալվածը Երևանի Վահան Թեքեյանի անվան թիվ 92 հիմնական դպրոցի տնօրենի որդին է
views-count28956 դիտում article-date 12:40 27-03-2025
SHAMSHYAN.com-ը մարտի 22-ին հրապարակում էր կատարել «Արմ Սվիթ» սպը-ի հայտնած տեղեկության մասին:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, «Արմ Սվիթ» ՍՊԸ-ի պահեստապետ ներկայացած տղամարդու մայրը, պարզվում է, Երևանում հայտնի դպրոցներից մեկի տնօրենն է:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ այդ դպրոցը Վահան Թեքեյանի անվան թիվ 92 հիմնական դպրոցն է:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր ֆոտոլրագրողը, մարտի 21-ին ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Երևանի քրեական ոստիկանության վարչության ծառայողների կողմից թմրանյութի հայտնաբերման մասին հրապարակման մեջ նշել էինք, որ կասկածյալը, ում մոտ եղած կախազարդում հայտնաբերվել էին թմրամիջոցներ, աշխատում է «Արմ Սվիթ» ՍՊԸ-ում՝ որպես արտադրամասի պետ:
Մարտի 22-ին SHAMSHYAN.com զանգահարած տղամարդը ներկայացավ, որ ինքը նշված ՍՊԸ-ի տնօրենն է, ու նշված աշխատակից իրենց ՍՊԸ-ում երբևէ չի եղել, ու հիմա էլ չկա, հետևաբար Երևանի բնակիչ 32-ամյա Մարտիրոս Շ. անուն ազգանունով աշխատակից իրենք չունեն:
Հավատալով «Արմ Սվիթ» ՍՊԸ-ի տնօրեն ներկայացած տղամարդուն, նաև լրացուցիչ ճշտեցինք, որ ոստիկանությունում այդ տղամարդը ներկայացել է, որ արտադրամասի պետ է:
Մնում է դա պարզեին իրավապահները, թե ինչն է եղել պատճառը, որ չաշխատելով նշված ՍՊԸ-ում, հայտնել էր, որ ինքը այդ ՍՊԸ-ում է աշխատում: